Аналітичне дослідження щодо пріоритетних дій інноваційного розвитку України у контексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом

РЕЗЮМЕ

Покращення ефективності заходів розвитку інноваційної сфери в Україні у контексті Угоди про асоціацію з ЄС є ключовим засобом зміцнення перспектив економічної інтеграції України до  економічного простору Європейського Союзу.

Європейська інтеграція України у економічний простір ЄС є одночасно засобом модернізації економіки України, відповідно до європейських стандартів.

Середнестроковий План пріоритетних дій Уряду до 2020р. намітив стратегічне бачення економічного розвитку України шляхом відходу від споживчо-сировинної моделі економічного розвитку до моделі інвестиційно-інноваційного економічного розвитку країни, що спрямована на створення пропозицій, які сформують попит на  інвестицій в інновації та забезпечать необхідне для економічної інтеграції Кураїни до ЄС.

Анкетне дослідження, щодо запропонованих ініціативних пропозицій нового бачення та основних компонентів плану дій щодо інноваційного розвитку України у контексті Угоди України про асоціацію з ЄС було проведено під час проведення круглого столу:  «Першочергові заходи для розвитку інноваційної сфери в Україні», який було проведено  18 грудня 2018р. Дослідження показало  підтримку та необхідність застосування запропонованих підходів та пріоритетних дій щодо розвитку інноваційної сфери в Україні  із  урахуванням коментарів учасників опитування, щодо покращення цих пропозицій.

ЗМІСТ

 

Резюме 3
1. Підтримка Європейським Союзом (ЄС) України в рамках Угоди про асоціацію України із ЄС 4
2. Основні положення плану дій Уряду України до 2020р., щодо розвитку інноваційної сфери України 6
3. Нове бачення інноваційного розвитку України у контексті Угоди України про асоціацію з ЄС 8
4. Основні компоненти Плану пріоритетних дій, щодо інноваційного розвитку України у контексті Угоди України про асоціацію з ЄС 9
5. Анкетне дослідження, щодо оцінки моделі та основних компонентів Плану пріоритетних дій інноваційного розвитку України у контексті Угоди України про асоціацію з ЄС

10

Висновки та рекомендації 17
Додаток 1. «Концепція української рамкової програми стимулювання інновацій» 19

Аналітичний матеріал підготовлено в рамках проєкту № 52646 «Адвокація про європейських змін в національній інноваційній політиці», який виконує ГО «Агенція Європейських Інновацій» під парасолькою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту «Громадська синергія»  (https://www.civic-synergy.org.ua/).

Зміст цього аналітичного дослідження є особистою позицією авторів і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.