Європейський та український досвід використання цифрових технологій у сфері культури

Представляємо вашій увазі аналітичний огляд, який підготовлено на основі матеріалів та пропозицій учасників дискусійного форуму “Синергія мистецтва, культури та технологій як джерело креативності та інновацій”, який відбувався у Львові 14 червня 2019 року

Аналітичний огляд можна завантажити за посиланням.

Участь у форумі взяли 60 фахівців, серед яких– представники Міністерства культури, міської адміністрації Львова, Українського культурного фонду, Державного агентства з питань електронного урядування, ГС “ХАЙ-ТЕК ОФІС УКРАЇНА”, бібліотек, архівів та музеїв, викладачі та студенти закладів вищої освіти, науковці, підприємці, представники громадськості та ін.

Організатором форуму виступили ГО Агенція Європейських Інновацій та Tech Startup School Національного університету “Львівська Політехніка”

Матеріали форуму можна завантажити за посиланням.

У рамках Дискусійного форуму відбулись дві панельні дискусії, презентації технологічних напрацювань в секторі спадщини і стартапів Tech Startup School НУ “Львівська Політехніка”, підсумкова дискусія – обговорення пропозицій учасників.

На першій панельній дискусії “Технології vs. креативне мистецтво: шлях конкуренції чи конвергенції” порушено питання цифрового розриву секторів ІТ і культурної спадщини, який відбивається у відсутності ринка ІТ для сфери культури, що гальмує інноваційний цифровий розвиток культурних продуктів. Представники Міністерства культури, Українського культурного фонду, Львівської міської ради представили ініціативи, які були підтримані у рамках цих структур, а також плани розвитку діяльності у цій сфері. Також було представлено молодіжні стартапи з розробки технологічних рішень для культурних продуктів, різні форми заохочення громадськості до реалізації ідей імплементації технологій в культурні заходи.

Відеозапис дискусії можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/ltsnulp/videos/588880318307372/

Другу панельну дискусію “Виклики використання цифрових технологій у сфері культури” присвячено визначенню напрямів і умов інноваційного розвитку установ пам’яті – бібліотек, архівів, музеїв та інших зібрань. Проблеми розвитку цих інституцій пов’язані з безсистемним характером цифровізації спадщини, браком цифрових кваліфікацій та предметних знань, застарілістю нормативно-методичної бази, розриву рівнів можливостей учасників потенційного ринку послуг ІТ в культурі та інші.

На прикладі діяльності низки культурних інституцій та ІТ-партнерів, співпраця яких розвивалася завдяки ініціативам з боку учасників заходів “Оцифроване надбання” у 2013-2018 рр., показано виявлені проблеми розвитку, пов’язані з відсутністю системних підходів до цифровізації спадщини, браком цифрових кваліфікацій та предметних знань, застарілістю нормативно-методичної бази, розриву рівнів можливостей учасників потенційного ринку послуг ІТ в культурі та інші.

В той же час яскраві технологічні здобутки спільних проєктів установ пам’яті та ІТ-виробників, напрацьовані самостійно, а також за підтримкою зацікавлених донорів, дозволяють усвідомлено сформулювати умови та напрями цифрового представлення українського сектору спадщини на рівні європейських та світових стандартів і провідних практик.

За результатами дискусій та обговорень форуму підготовлено рекомендації що наступних дій для різних стейкхолдерів. Частина цих рекомендацій уже почала реалізовуватись завдяки підтримці  ГС “ХАЙ-ТЕК ОФІС УКРАЇНА” та Міністерства культури України.

Слідкуйте за нашими новинами на сторінці Агенції у Facebook.

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.