Матеріали круглого столу: Fake news and validation of information in social networks, Київ, 12 Березня 2020

Круглий стіл було проведено, щоб представити аналітичні матеріали проєкту COMPACT (http://compact-media.eu/) щодо  підходів і практики боротьби з фейками та регулювання онлайн медіа в країнах ЄС, представити досвід та інструменти українських організацій. У форматі відкритої дискусії обговорити ключові пропозиції нового законопроєкту «Про медіа» щодо регулювання онлайн медіа та соціальних мереж в Україні, а також можливості співпраці з ЄС у цій сфері у контексті процесів євроінтеграції та наявних грантових програм ЄС.

Матеріали проєкту COMPACT доступні за посиланням:

http://compact-media.eu/ (Deliverables and Events)
Результати проєкту:

Відео 1 частини заходу (Англійською):

Відео 2 частини заходу (Українською):

Презентації заходу.

Фотографії.

Очікувані зміни в регуляції онлайн-медіа в Україні

(Підготовлено на основі обговорень на круглому столі 12 березня та публікації Олександра Ткаченко, голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР)

В ході активних дискусій з представниками медіа та експертами з різних середовищ законодавці в особі активних представників голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР (О.Ткаченко та М.Потураєв) висловили готовність врахувати особливості регулювання онлайн медіа та внести певні зміни у законопроєкт «Про медіа»

Комітет враховує, що розповсюдження інформації в онлайні з кожним роком набуває все більшого охоплення і стає основним джерелом інформації для більшості людей.

Тому потрібно реагувати на виклики, які існують у цій площині.  Необхідно  встановлювати правила і регулювання для онлайн-медіа та соціальних мереж в тому числі.

Робоча група Комітету напрацювали зміни до першої редакції законопроєкту «Про медіа» , які значно спрощують регулювання онлайн-медіа. Їхня діяльність регулюватиметься мінімально, з добровільною реєстрацією. Тобто ті, хто не захоче отримувати статус медіа, спокійно працюватимуть далі, як і раніше.

Також відмовились від обов’язкової реєстрації таких платформ, як Netflix та соціальних мереж. Щодо останніх акцент буде зроблено на напрацювання спільних політик національного регулятора та власників/адміністрацій мереж.

Єдине, в чому онлайн-медіа будуть прирівняні з “традиційними” медіа – це дотримуватись вимог до контенту, які визначатимуться законом про медіа та органом співрегулювання.

Новий варіант законопроєкту передбачатиме мотиваційну складову для реєстрації і отримання онлайн-медіа офіційного статусу.

Адже, маючи такий офіційний статус медіа, вони отримають можливість брати участь в органі спільного регулювання, повноцінний захист професійної діяльності журналістів та операторів, який передбачено кримінальним кодексом, можливість акредитації в органах влади та доступу на відкриті заходи органів влади, брати участь в тендерах на висвітлення діяльності органів влади та місцевого самоврядування тощо.

Також, маючи статус медіа, журналіст зможе значно легше захищатись в судах від позовів про захист честі та гідності, стягнення моральної шкоди та в кримінальних справах, коли журналістів намагаються допитувати, як свідків або закидають втручання в приватне життя.

Щодо інших аспектів регулювання онлайн медіа, то робоча група Комітету ВР вирішила поки що не вводити більш ширшого регулювання, а враховувати європейські тенденції, оскільки саме зараз в країнах Європи розробляється нове законодавство в цій сфері.  Саме тому є велике зацікавлення у результатах і рекомендація проєкту COMPACT.

Підписуйтесь на наші новини у Facebook, де ми оперативно розміщуємо анонси наших заходів та заходів партнерів, а також іншу корисну інформацію.

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.