Круглий стіл було проведено, щоб представити аналітичні матеріали проєкту COMPACT (http://compact-media.eu/) щодо підходів і практики боротьби з фейками та регулювання онлайн медіа в країнах ЄС, представити досвід та інструменти українських організацій. У форматі відкритої дискусії обговорити ключові пропозиції нового законопроєкту «Про медіа» щодо регулювання онлайн медіа та соціальних мереж в Україні, а також можливості співпраці з ЄС у цій сфері у контексті процесів євроінтеграції та наявних грантових програм ЄС.
Матеріали проєкту COMPACT доступні за посиланням:
- Research findings and policy recommendations for organisations and initiatives tackling fake news
- State of the art: research on convergence and social media
- Categories of pre-standardization initiatives
- Social Media topics overview (digital identity, bots, influencers, VR/AR, microtargeting)
- Short Report on National Courts
- Summary of all deliverables
- Fake news, deep fake and 2020 elections
- The role of social platforms in elections: are they prepared for the big political battles?
- Data, security and innovation
Відео 1 частини заходу (Англійською):
Відео 2 частини заходу (Українською):
Презентації заходу.
Фотографії.
Очікувані зміни в регуляції онлайн-медіа в Україні
(Підготовлено на основі обговорень на круглому столі 12 березня та публікації Олександра Ткаченко, голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР)
В ході активних дискусій з представниками медіа та експертами з різних середовищ законодавці в особі активних представників голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР (О.Ткаченко та М.Потураєв) висловили готовність врахувати особливості регулювання онлайн медіа та внести певні зміни у законопроєкт «Про медіа»
Комітет враховує, що розповсюдження інформації в онлайні з кожним роком набуває все більшого охоплення і стає основним джерелом інформації для більшості людей.
Тому потрібно реагувати на виклики, які існують у цій площині. Необхідно встановлювати правила і регулювання для онлайн-медіа та соціальних мереж в тому числі.
Робоча група Комітету напрацювали зміни до першої редакції законопроєкту «Про медіа» , які значно спрощують регулювання онлайн-медіа. Їхня діяльність регулюватиметься мінімально, з добровільною реєстрацією. Тобто ті, хто не захоче отримувати статус медіа, спокійно працюватимуть далі, як і раніше.
Також відмовились від обов’язкової реєстрації таких платформ, як Netflix та соціальних мереж. Щодо останніх акцент буде зроблено на напрацювання спільних політик національного регулятора та власників/адміністрацій мереж.
Єдине, в чому онлайн-медіа будуть прирівняні з “традиційними” медіа – це дотримуватись вимог до контенту, які визначатимуться законом про медіа та органом співрегулювання.
Новий варіант законопроєкту передбачатиме мотиваційну складову для реєстрації і отримання онлайн-медіа офіційного статусу.
Адже, маючи такий офіційний статус медіа, вони отримають можливість брати участь в органі спільного регулювання, повноцінний захист професійної діяльності журналістів та операторів, який передбачено кримінальним кодексом, можливість акредитації в органах влади та доступу на відкриті заходи органів влади, брати участь в тендерах на висвітлення діяльності органів влади та місцевого самоврядування тощо.
Також, маючи статус медіа, журналіст зможе значно легше захищатись в судах від позовів про захист честі та гідності, стягнення моральної шкоди та в кримінальних справах, коли журналістів намагаються допитувати, як свідків або закидають втручання в приватне життя.
Щодо інших аспектів регулювання онлайн медіа, то робоча група Комітету ВР вирішила поки що не вводити більш ширшого регулювання, а враховувати європейські тенденції, оскільки саме зараз в країнах Європи розробляється нове законодавство в цій сфері. Саме тому є велике зацікавлення у результатах і рекомендація проєкту COMPACT.
Підписуйтесь на наші новини у Facebook, де ми оперативно розміщуємо анонси наших заходів та заходів партнерів, а також іншу корисну інформацію.
Недавні записи
- Практичний семінар – SURE: Стійкість та адаптація бізнесу у 2023 році, м.Львів, 24 січня 2023 р. 18/01/2023
- Як подолати основні труднощі та бар’єри для українських організацій на шляху до успіху у конкурсах програм ЄС? 16/01/2023
- Практичні рекомендації щодо участі у конкурсах дослідницьких та інноваційних програм ЄС. 05/01/2023
- EIC інструменти Pathfinder, Transition та Accelerator програми Горизонт Європа 03/01/2023
- Матеріали вебінару «Програма Горизонт Європа від А до Я – відповіді на основні питання» 31/12/2022