Матеріали міжнародного семінару дискусії, щодо Українсько-Польської співпраці у сфері науки, технологій та інновацій, м.Львів, 11 грудня 2017 р.

11 грудня в м. Львові у приміщенні стартап школи НУ «Львівська політехніка» відбувся міжнародний семінар дискусія «Розвиток українсько-польської співпраці у сфері науки, технологій та інновацій»

Семінар відбувся в рамках проєкту «Посилення впливу громадськості на євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України», який виконує ГО «Агенція Європейських Інновацій» під парасолькою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС)  за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту «Громадська синергія»  (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy).

Учасниками семінару стали 63 осіб, серед яких були представники Львівської обласної адміністрації, Львівської міської ради, представники університетів, науково-дослідних інститутів, інноваційних структур, громадських організацій та незалежні експерти.

Питання, що були розглянутими на семінарі:

  • Сучасні форми співпраці між бізнесом, наукою та владою та інструменти підтримки науково-технічного і інноваційного розвитку, як на національному так і на регіональному рівні.
  • Можливості адаптації до українських реалій польського досвіду формування регіональних стратегій розумних спеціалізацій.
  • Розвиток міжнародної співпраці у сфері підтримки стартапів.
  • Використання в Україні європейських інструментів підтримки інноваційної діяльності.

Головні підсумки семінару:

  • Країни лідери успішно розвивають свої інноваційні екосистеми і для того, щоб зацікавити глобальних інноваційних інвесторів доцільно активним українським та польським організаціям розбудовувати спільний брендовий образ нової інноваційної екосистеми Центральної та Східної Європи. За пропозицією Startup Hub Poland планується розпочати більш активну співпрацю по лінії Варшава-Люблін-Львів-Київ за участю зацікавлених організацій.
  • Пропозиція на Львівську обласну державну адміністрацію та Генеральне консульство Польщі, включити панель співпраці у сфері науки та інновацій у програму наступного форуму Партнерства у 2018 році.
  • Учасники обговорили пропозиції та рекомендації щодо використання в Україні європейського досвіду підтримки інновацій, вирішено сформувати ініціативну групу для розробки пілотної програми підтримки інновацій у Львівському регіоні на основі підходів розумної спеціалізації.
  • Великий інтерес в учасників викликали пропозиції Міністерства освіти і науки України щодо підтримки стартапів, запропоновано розширити співпрацю з новим директоратом інновацій та трансферу технологій.
  • ГО «Агенція Європейських Інновацій» запропонувала учасникам ознайомитись з аналітичними документами проєкту «Посилення впливу громадськості на євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України» з метою використання у своїй практичній роботі та надання пропозицій щодо розширення тематики аналітики.
  • Учасники семінару отримати більш детальну інформацію про діяльність Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та про підтримку, яку може надавати проєкт «Громадська синергія».
  • Семінар також сприяв розвитку контактів між учасниками та підготовці нових інноваційних проєктів.

Презентації заходу:

Євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України та можливості використання польського досвіду підтримки інновацій
Іван Кульчицький, президент ГО «Агенція Європейських Інновацій», керівник НКП «Інформаційні та комунікаційні технології»

Досвід діяльності Люблінського науково-технологічного парку
Міхал Пукач, координатор Національного польського кластеру IoT, менеджер проєктів Люблінського науково-технологічного парку

Законодавчі ініціативи МОН щодо розвитку інноваційного підприємництва
Дарія Чайка, заступник директора департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України

Цифровий хаб I4MS Ukraine – шлюз до європейської мережі інноваційних цифрових хабів.
Наталія Шаховська, завідувачка кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка», керівник наукових грантів, д.т.н., професор.

Діяльність Tech Startup School  та можливості підтримки стартапів в Україні
Назар Подольчак, керівник Tech Startup School, д.е.н., професор, завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту НУ «Львівська політехніка»

Акселереація стартапів у Люблінському науково-технологічному парку та можливості програми Impact Connected Car
Міхал Пукач, координатор Національного польського кластеру IoT, менеджер проєктів Люблінського науково-технологічного парку

Можливості Startup Hub Poland для підтримки українських стартапів.
Мацєй Садовські, CEO Startup Hub Poland (виступ по Skype)

Розвиток інноваційного середовища серед молодих вчених
Олександр Скороход,  н.с., Інститут Молекулярної Біології та Генетики НАН України, голова Ради молодих вчених НАН України

Проєкт НАН України “Створення віртуального центру цифрової науки”
Володимир Ночвай, с.н.с. Інститут проблем математичних машин і систем НАН України

Двоступеневий циклоїдний редуктор
Юрій Патрило, інженер-винахідник

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.