Матеріали онлайн заходу Конкурси 2023 року програми Горизонт Європа у кластері “Digital, Industry and Space”

Європа прагне мати більш стійку, зелену та цифрову економіку, яка була б менш залежна від інших країн, а також забезпечувала певну безпеку у ключових технологіях, в т.ч. використання космічних технологій.

Результати  проєктів, які будуть підтримані протягом конкурсів 2023-2024 повинні сприяти Європейському Союзу у досягненні визначених стратегічних цілей та забезпечити :

  • Глобальне лідерство в чистих і кліматично нейтральних промислових ланцюжках створення вартості, циркулярній економіці та кліматично нейтральних цифрових системах та інфраструктурах;
  • Промислове лідерство та підвищену автономію у ключових стратегічних ланцюгах створення вартості з безпекою постачання сировини;
  • Суверенітет у цифрових технологіях і майбутніх перспективних технологіях шляхом зміцнення європейського потенціалу у ключових частинах цифрових і майбутніх ланцюгів поставок,
  • Глобальну приваблива, безпечну та динамічну економіку, що базується на даних, завдяки розробці та сприянню впровадження обчислювальних технологій, технологій та інфраструктури даних нового покоління.
  • Відкриту стратегічну автономію у плануванні, розробці, розгортанні та використанні глобальних космічних інфраструктур, послуг, програм і даних, у тому числі шляхом зміцнення незалежного потенціалу ЄС для доступу до космосу, забезпечення автономності поставок критичних технологій і обладнання та сприяння конкурентоспроможності сектору космічних технологій ЄС.
  • Орієнтований на людину та етичний розвиток цифрових і промислових технологій через двосторонню участь у розробці технологій, розширення можливостей кінцевих користувачів і працівників і підтримку соціальних інновацій.

До участі у онлайн заході 29 листопада зареєструвалось 278 учасників, з яких безпосередню участь в онлайн заходів взяли біля 70 осіб.

В ході заходу Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій представив основні тематичні пріоритети робочої програми кластеру «Digital, Industry and Space» на 2023-2024 роки та звернув увагу присутніх на те, що перші конкурси будуть оголошені найближчим часом і необхідно реєструватись для участі у брокерських зустрічах, які Європейська Комісія буде проводити 14-16 грудня 2022 року.

Юрій Скоренький, завідувач кафедри фізики Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя представив основні компоненти проєкту SMILE, який виконується в рамках EIT HEI INITIATIVE, а також своє бачення щодо участі в очікуваних конкурсах програми Горизонт Європа та запросив бізнес до компанії до співпраці у майбутніх проєктах.

Андрій Гнап, співзасновик у Waste Ukraine Analytics  розказав про особливості проєктів у сфері циркулярної економіки

Андрій Карпенко, директор ГС «Запорізький кластер ІАМ» поділився досвідом і планами діяльності кластеру ІАМ

Ірина Білан, завідувачка відділу Інституту проблем матеріалознавства ім. I. М. Францевича НАН України розказала про активну діяльність дослідницьких колективів у сфері нових матеріалів, які разом із зарубіжними партнерами уже подали декілька заявок на конкурси програми Горизонт Європа.

Доступ для завантаження презентацій заходу:

Презентація Івана Кульчицького
https://drive.google.com/file/d/10kp2e39jrYSIMxIHTeCgaO-ZXYjCG36S/view?usp=share_link

Презентація Юрія Скоренького
https://drive.google.com/file/d/1CwbW4RneKIytZDFDV4QOGNSJ1PKcmtG0/view?usp=share_link

Внизу цієї сторінки є посилання на відеозапис у You Tube.
При перегляді відео розгорніть опис відео і зможете побачити таймінг представлення окремих тем порядку денного і переглянути ті частини відеозапису, які цікавлять Вас найбільше.

Проведений захід є одним із серії заходів, які ГО АЄІ проводить в рамках проєкту “Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС”, що фінансується  Європейським Союзом  та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію
Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.