Матеріали онлайн заходу Конкурси 2023 року програми Горизонт Європа у кластері “Digital, Industry and Space”

Європа прагне мати більш стійку, зелену та цифрову економіку, яка була б менш залежна від інших країн, а також забезпечувала певну безпеку у ключових технологіях, в т.ч. використання космічних технологій.
Результати проєктів, які будуть підтримані протягом конкурсів 2023-2024 повинні сприяти Європейському Союзу у досягненні визначених стратегічних цілей та забезпечити :
- Глобальне лідерство в чистих і кліматично нейтральних промислових ланцюжках створення вартості, циркулярній економіці та кліматично нейтральних цифрових системах та інфраструктурах;
- Промислове лідерство та підвищену автономію у ключових стратегічних ланцюгах створення вартості з безпекою постачання сировини;
- Суверенітет у цифрових технологіях і майбутніх перспективних технологіях шляхом зміцнення європейського потенціалу у ключових частинах цифрових і майбутніх ланцюгів поставок,
- Глобальну приваблива, безпечну та динамічну економіку, що базується на даних, завдяки розробці та сприянню впровадження обчислювальних технологій, технологій та інфраструктури даних нового покоління.
- Відкриту стратегічну автономію у плануванні, розробці, розгортанні та використанні глобальних космічних інфраструктур, послуг, програм і даних, у тому числі шляхом зміцнення незалежного потенціалу ЄС для доступу до космосу, забезпечення автономності поставок критичних технологій і обладнання та сприяння конкурентоспроможності сектору космічних технологій ЄС.
- Орієнтований на людину та етичний розвиток цифрових і промислових технологій через двосторонню участь у розробці технологій, розширення можливостей кінцевих користувачів і працівників і підтримку соціальних інновацій.
До участі у онлайн заході 29 листопада зареєструвалось 278 учасників, з яких безпосередню участь в онлайн заходів взяли біля 70 осіб.
В ході заходу Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій представив основні тематичні пріоритети робочої програми кластеру «Digital, Industry and Space» на 2023-2024 роки та звернув увагу присутніх на те, що перші конкурси будуть оголошені найближчим часом і необхідно реєструватись для участі у брокерських зустрічах, які Європейська Комісія буде проводити 14-16 грудня 2022 року.
Юрій Скоренький, завідувач кафедри фізики Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя представив основні компоненти проєкту SMILE, який виконується в рамках EIT HEI INITIATIVE, а також своє бачення щодо участі в очікуваних конкурсах програми Горизонт Європа та запросив бізнес до компанії до співпраці у майбутніх проєктах.
Андрій Гнап, співзасновик у Waste Ukraine Analytics розказав про особливості проєктів у сфері циркулярної економіки
Андрій Карпенко, директор ГС «Запорізький кластер ІАМ» поділився досвідом і планами діяльності кластеру ІАМ
Ірина Білан, завідувачка відділу Інституту проблем матеріалознавства ім. I. М. Францевича НАН України розказала про активну діяльність дослідницьких колективів у сфері нових матеріалів, які разом із зарубіжними партнерами уже подали декілька заявок на конкурси програми Горизонт Європа.
Доступ для завантаження презентацій заходу:
Презентація Івана Кульчицького
https://drive.google.com/file/d/10kp2e39jrYSIMxIHTeCgaO-ZXYjCG36S/view?usp=share_link
Презентація Юрія Скоренького
https://drive.google.com/file/d/1CwbW4RneKIytZDFDV4QOGNSJ1PKcmtG0/view?usp=share_link
Внизу цієї сторінки є посилання на відеозапис у You Tube.
При перегляді відео розгорніть опис відео і зможете побачити таймінг представлення окремих тем порядку денного і переглянути ті частини відеозапису, які цікавлять Вас найбільше.
Проведений захід є одним із серії заходів, які ГО АЄІ проводить в рамках проєкту “Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС”, що фінансується Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію
Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
Недавні записи
- Практичний семінар – SURE: Стійкість та адаптація бізнесу у 2023 році, м.Львів, 24 січня 2023 р. 18/01/2023
- Як подолати основні труднощі та бар’єри для українських організацій на шляху до успіху у конкурсах програм ЄС? 16/01/2023
- Практичні рекомендації щодо участі у конкурсах дослідницьких та інноваційних програм ЄС. 05/01/2023
- EIC інструменти Pathfinder, Transition та Accelerator програми Горизонт Європа 03/01/2023
- Матеріали вебінару «Програма Горизонт Європа від А до Я – відповіді на основні питання» 31/12/2022