Матеріали вебінару Можливості стипендіальної програми MSCA4Ukraine – поради від експертів

Європейська комісія оголосила  нову цільову стипендіальну програму «MSCA4Ukraine» для підтримки українських науковців, які вимушено виїхали з України або які б хотіли тимчасово виїхати.

Ця підтримка дасть змогу дослідникам-переселенцям продовжувати роботу в академічних і неакадемічних організаціях у державах-членах ЄС і в асоційованих країнах програми ЄС «Горизонт Європа» (Horizon Europe), зберігаючи зв’язки з дослідницькими та інноваційними спільнотами в Україні.

Ця програма також може сприяти реінтеграції дослідників в Україні, щоб запобігти постійному «відтоку мізків» через еміграцію науковців, якщо будуть забезпечені умови для їхнього безпечного повернення, а також впливати на зміцнення українського університетського та науково-дослідницького сектора, його співпраці та обміну з міжнародною науковою спільнотою.

Вебінар було проведено 21 жовтня  2022 року. До участі зареєструвалось майже 290 учасників, 94%  яких представляли дослідницький сектор України у закладах вищої освіти та дослідницьких установах.  Значна частина зареєстрованих учасників (майже 40%) знаходиться за межами України.

Мета заходу – представити найбільш важливі деталі цієї програми та оптимальні шляхи налагодження комунікації із приймаючими організаціями, а також обговорити бар’єри і труднощі, які виникають в українських науковців на цьому шляху.

Вебінар орієнтований в першу чергу на тих науковців, які зацікавлені у поданні заявок на цю стипендіальну  програму.

В ході вебінару спікери звернули увагу на базові умови для подання заявки, терміни  подачі, часові та фінансові параметри заявок, структуру заявки, критерії оцінювання, та надали  практичні поради.

Основні  питання учасників стосувались таких аспектів участі у програмі:
1. Формальні умови для участі та дедлайни
2. Фінансові особливості для формування бюджету
3. Особливості окремих тематик та оцінка етичних аспектів
4. Підтримка сім’ї та потреби в особливій підтримці
5. Поєднання стипендії з іншими видами діяльності
6. Чи є вікові та кваліфікаційні обмеження
7. Можливості дистанційної участі та реінтеграція в Україну
8. Пошук та взаємодія з хост організацією. Процес подання заявки на участь

Відповіді на запитання надавались учасникам по ходу представлення окремих аспектів програми MSCA4Ukraine.

Ми рекомендуємо уважно опрацювати конкурсну документацію, яку можна знайти за посиланням
https://sareurope.eu/msca4ukraine/

Основні спікери вебінару: 

Дмитро Хуткий, Науковий співробітник із цифрового урядування, Інститут політичних студій ім. Йохана Шютте, Кафедра ЕРА з е-врядування та цифрових публічних послуг, Університет Тарту, Естонія

https://www.khutkyy.com/         https://www.facebook.com/dmytro.khutkyy

Дмитро здобув ступінь кандидата соціологічних наук в Інституті соціології Національної академії наук України та викладав курси з соціології у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Після цього завершив міжнародні програми в Австрії, Естонії, Італії, Німеччині, Польщі, Сполучених Штатах, Фінляндії та Швеції, вивчаючи форми демократичної участі в умовах сучасних глобальних трендів.

Іван Кульчицький, Президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ, має досвід подання і реалізації проєктів у програмі Горизонт 2020 та Горизонт Європа.
https://www.facebook.com/ivan.kulchytskyy/

https://www.linkedin.com/in/ivankulchytskyy/

Доступ для завантаження презентацій заходу:

Презентація Дмитра Хуткого
https://drive.google.com/file/d/1_0f7QYV7JbmfsXpkmsZmQhxxNgWKs29h/view?usp=sharing

Презентація Івана Кульчицького
https://drive.google.com/file/d/1zIBoX8uHRQ1KzjWwdNu0OPbh4xDvKlBh/view?usp=sharing

Внизу цієї сторінки є посилання на відеозапис у You Tube.
При перегляді відео розгорніть опис відео і зможете побачити таймінг представлення окремих тем порядку денного і переглянути ті частини відеозапису, які цікавлять Вас найбільше.

Проведений вебінар є одним із серії заходів, які ГО АЄІ проводить в рамках проєкту “Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС”, що фінансується  Європейським Союзом  та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію
Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.