Матеріали вебінару Конкурси 2023 року програми Горизонт Європа у кластері “Climate, energy and mobility”

До участі у вебінарі 30 листопада зареєструвалось 234 учасники, з яких безпосередню участь у вебінарі взяли біля 60 осіб.
Мета заходу – звернути увагу українських організацій на основні тематики конкурсів 2023 року програми Горизонт Європа за пріоритетами кластеру Climate, energy and mobility, щоб завчасу розпочати підготовку спільних проєктних заявок шляхом налагодження комунікацій із провідними європейськими дослідницькими та інноваційними структурами.
Тематика кластеру «Climate, energy and mobility» направлена на прискорення подвійного переходу до «зелених» і цифрових технологій і пов’язаної з ними трансформації європейської економіки, промисловості та суспільства з метою досягнення кліматичної нейтральності в Європі до 2050 року. Це включає в себе перехід до нейтральності парникових газів у енергетиці та в секторі мобільності не пізніше 2050 року (а також інші сектори, які не охоплені цим кластером), підвищуючи при цьому їх конкурентоспроможність, стійкість і корисність для громадян і суспільства. Робоча програма цього кластеру також підтримує виконання Паризької угоди та Цілей сталого розвитку ООН.
Після військової агресії росії проти України Європейська комісія опублікувала повідомлення REPowerEU, у якому наголошується на необхідності швидкого та ефективного переходу на чисту енергію.
https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/european-green-deal/repowereu-affordable-secure-and-sustainable-energy-europe_en
Дослідження та інновації відіграють центральну роль у прискоренні та здійсненні необхідних змін, зниження ризиків рішень Необхідно також залучатигромадян до соціальних інновацій.
Кластер 5 «Climate, energy and mobility» підтримує стратегічні цілі ЄС через діяльність, включену в цю робочу програму, та через підтримку інституційних європейських партнерств (Чистий водень, Трансформація залізничної системи Європи, Інтегроване управління повітряним рухом, Чиста авіація).
Соціальні та гуманітарні науки (SSH) та залучення всіх зацікавлених сторін до інноваційної діяльності мають ключове значення для отримання суспільної користі та довгостроковому ринковому використанню нових систем чи технологій. Саму тому у всіх дестинаціях робочої програми цього кластеру передбачаються різні форми проведення соціогуманітарних досліджень.
З метою більш ефективного впливу на процеси змін очікується, що проєктні пропозиції будуть поєднуватимуться з іншими відповідними ініціативами, що фінансуються на рівні ЄС в рамках діяльності Європейського інституту інновацій та технологій (EIT) та його Спільнот знань та інновацій (KIC). Інноваційні екосистеми, створені та підтримувані EIT KIC, можуть, зокрема, сприяти створенню спільнот або платформ для координації та підтримки дій, обміну знаннями або поширення та сприяння використанню результатів проєктів.
Також заохочується співпраця з іншими інноваційними спільнотами, які можуть добре підтримати впровадження та вплив результатів проєктів. Будь-яка така співпраця має базуватися на адекватних стратегіях управління інтелектуальною власністю.
Основні спікери вебінару:
Роман Дичковський, професор кафедри гірничої інженерії та освіти НТУ “Дніпровська політехніка”, Керівник НКП «Безпечна чиста та ефективна енергетика» програми «Горизонт 2020»
Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ
Роман Дичковський представив:
- Досвід участі українських інституцій у програмі Горизонт 2020 у порівнянні із польськими закладами (Порівняльні показники НТУ «Дніпровська політехніка», Україна та Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца, Польща)
- Характеристики ресурсно-енергетичної бази України
- Досвід участі у проєктах EIT RawMaterials: особливості підготовки заявки, реалізації проєктів та звітності
- Практика участі у програмі Горизонт Європа: особливості підготовки заявки, та контактування між учасниками (власний досвід);
- Корисні посилання, зокрема для напрямку: Безпечна, чиста та ефективна енергетика.
Іван Кульчицький зосередився на представлення основних тематичних пріоритетів конкурсів в рамках кластеру Climate, energy and mobility та сервісах, які надає команда проєкту ГО АЄІ «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС»
Аудиторія вебінару була активною, учасники дискутували із спікерами та задавали питання. Корисним було включення у онлайн дискусію Григорія Мозолевича, керівника експертної групи директорату науки та інновацій МОН, який представив окремі переговорного процесу з ЄК щодо статусу України у програмі Горизонт Європа та проблемні питання, які потрібно вирішувати самій Україні
Доступ для завантаження презентацій заходу:
Презентація Івана Кульчицького
https://drive.google.com/file/d/1ZTbDtilgNFFwfDsfu5fYVa8TLeuwAfJh/view?usp=share_link
Презентація Романа Дичковського
https://drive.google.com/file/d/1TaQxD1y1uUiA4ZgptSyjOGdWmq_aMa2m/view?usp=share_link
Внизу цієї сторінки є посилання на відеозапис у You Tube.
При перегляді відео розгорніть опис відео і зможете побачити таймінг представлення окремих тем порядку денного і переглянути ті частини відеозапису, які цікавлять Вас найбільше.
Проведений захід є одним із серії заходів, які ГО АЄІ проводить в рамках проєкту “Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС”, що фінансується Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію
Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
Недавні записи
- Практичний семінар – SURE: Стійкість та адаптація бізнесу у 2023 році, м.Львів, 24 січня 2023 р. 18/01/2023
- Як подолати основні труднощі та бар’єри для українських організацій на шляху до успіху у конкурсах програм ЄС? 16/01/2023
- Практичні рекомендації щодо участі у конкурсах дослідницьких та інноваційних програм ЄС. 05/01/2023
- EIC інструменти Pathfinder, Transition та Accelerator програми Горизонт Європа 03/01/2023
- Матеріали вебінару «Програма Горизонт Європа від А до Я – відповіді на основні питання» 31/12/2022