Періодизація імміграційної політики Європейського Союзу: від витоків до сучасності

Анотація:

У статті досліджуються етапи становлення імміграційної політики Європейського Союзу. Вводиться періодизація формування спільної політики ЄС у сфері управління міграцією. Запропоновано чотири періоди формування імміграційної політики ЄС, кожний з яких характеризується прийняттям важливих документів, що внесли значні зміни у компетенції інституцій ЄС та винесли регулювання питань міграції на наднаціональний рівень.
Основним висновком є те, що жодна країна не в змозі справитися з викликами міграції самотужки, в ізоляції від своїх сусідів, яким доводиться стикатися з подібними проблемами. Це призвело до співробітництва між державами-членами в напрямку обміну досвідом та ідеями щодо управління міграцією, проте питання чи потрібно встановлювати єдині міграційні процедури на рівні ЄС впродовж довгого часу викликали гострі дискусії.
На сьогодні регулювання міграційних потоків в Євросоюзі – це політичний процес, який у правовому сенсі координується на основі правового доробку ЄС та національного законодавства держав-членів. Перенесення міграційної політики на наднаціональний рівень дозволяє простежувати зміни, проведені на національних рівнях та реагувати на сучасні виклики міграційного характеру без істотних затримок.

Ключові слова: міграція, Амстердамський договір, Лісабонський договір, міграційні потоки, інституції ЄС, міграційна політика ЄС.

 

Автор:

Khrystyna-Fogel

Христина Фогел, к.п.н., молодий науковець Агенції Європейських Інновацій, юрист у ТзОВ “Агрен Груп”. Христина проходила навчання в рамках ERASMUS MUNDUS Action 2 scholarship в рамках проєкту BACKIS фінансованого Європейською Комісією. Вона працювала в університету Антверпена (Бельгія), як волонтер та студент PhD. Її основна тема дослідження проблеми міграції.

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.