Підсумки Регіонального форуму інноваторів та підприємців Львівщини

13 жовтня у м.Львові  відбувся Регіональний форум інноваторів та підприємців Львівщини

Організаторами форуму виступили ГО Агенція Європейських Інновацій  та  Тех Стартап школа НУ «Львівська Політехніка» за підтримки Львівської обласної адміністрації та активної участі представників Асоціації банків «Львівщини», ГС “Хай-Тек Офіс Україна”,   Львівської торгово-промислової палати, Агенції регіонального розвитку Львівщини, Львівського представництва ДІФКУ, Львівської обласної  малої академії наук , корпорації Oxford Biolabs

В рамках трьох панелей учасники  обговорили наявні та очікувані програми, а також інструменти і пріоритетні напрямки та проєкти підтримки інноваційної діяльності на Львівщині шляхом синергії зусиль та можливостей органів державної влади на центральному та регіональному рівнях, органів місцевого самоврядування та ключових організацій інноваційної сфери України. Обговорено процес підприємницького відкриття в біоекономіці та креативних індустріях. Обговорено також методику проведення дослідження креативних індустрій, участь у робочій групі з розвитку цієї програми. 

Програма форуму та теми виступи учасників.

Пропонуємо до загального обговорення основні рекомендації та пропозиції спікерів та учасників форуму:

  1. Створити міжсекторальний майданчик за участі органів державної влади, бізнесу та банків для підтримки інновацій для ведення постійного діалогу з метою визначення та підтримки точок економічного та інноваційного зростання області. В ініціативну групу увійшли організатори форуму та організації, які взяли участь у форумі. Просимо надсилати на мейл i.kulchytskyy@aei.org.ua пропозиції щодо тематики наступних заходів з інноваційного розвитку Львівщини.
  2. Провести обговорення можливостей інноваційного розвитку пріоритетних галузей економіки Львівщини за методиками «підприємницького відкриття»  в рамках розроблення стратегії розумної спеціалізації Львівської області. За інформацією від Департаменту економічної політики ЛОДА у стратегії розвитку Львівщини 2021-2027 пріоритетними видами економічної діяльності, які мають високий інноваційний та економічний потенціал та сприятимуть у майбутньому трансформації регіональної економіки визначено “Креативні індустрії”, “Біоекономіку”, “Медичний туризм” та такі види переробної промисловості як машинобудування і фармацію.
  3. Розпочати консультації з Департаментом економічної політики ЛОДА щодо ідентифікації інноваційної компоненти в обласних програмах, які будуть виноситись на затвердження обласною радою. Мова  тут іде і про традиційні види економічної діяльності, рівень інноваційності яких також доцільно розвивати.
  4. Обговорити із ключовими інноваційними структурами області концепти інноваційних проєктів, які доцільно подавати на конкурси міжнародних та національних програм, в т.ч. готовність організацій Львівщини до участі у наступній Рамковій програмі ЄС «Горизонт Європа». Одним із таких пілотів може стати створення центру 4.0 для просування технологій Індустрії 4.0 в області. 
  5. Провести зустрічі з представниками новообраного депутатського корпусу Львівської ОТГ, Львівської обласної ради на предмет підходів та інструментів ефективного використання науково-технічного та інноваційного потенціалу Львівщини у програмах розвитку області та міста.
  6. Провести спільний тренінг з Львівською торгово-промисловою палатою з формування практичних навичок використання інструментів Європейської Мережі Підприємств EEN та інших інноваційних програм ЄС для розвитку комерційного успіху інноваційних рішень.

Регіональний форум інноваторів та підприємців Львівщини проводився 13 жовтня 2020 року за підтримки  Ініціативи «Програми та інструменти підтримки розвитку інноваційної сфери України», яка  виконується  в рамках проекту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейською Комісією та Тех Стартап Школи і Наукового парку Національного університету “Львівська політехніка”

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.