Підсумки та матеріали круглого столу «Синхронізація дій уряду та бізнесу щодо розвитку Індустрії 4.0 в Україні»

У четвер, 14 березня 2019 р., Громадська організація Агенція європейських інновацій, High Tech Office Ukraine та Асоціація підприємств промислової автоматизації України провели круглий стіл за участю 32 представників урядових структур, наукової громадськості та бізнес середовища з метою обговорення плану спільних дій щодо розвитку Індустрії 4.0 в Україні.

Від організаторів було представлено три базові доповіді:

Проєкт «Стратегія 4.0 в Україні»: дорожня карта та точки синхронізації
Юрчак О.В., ген. директор “Асоціації підприємств промислової автоматизації України”

«Держава – як локомотив впровадження інновацій»,
Троценко Е.А., генеральний директор ТОВ “Інфоком ЛТД”

Вплив євроінтеграції на зміни державної політики у сфері інновацій,
Кульчицький І.І., президент ГО Агенція Європейський інновацій

Захід продемонстрував високий рівень взаємодії між Агенцією Європейських Інновацій, АППАУ, Hi-Tech офісом України та залучення до теми просування руху Індустрії 4.0 широкого кола стейхолдерів із середовища бізнесу, університетів, консалтингових структур та громадських організацій.

Разом з тим цей круглий стіл також виділив основні труднощі і бар’єри у просуванні руху Індустрії 4.0 в Україні. Ви можете ознайомитись з точкою зору нашого партнера на сторінці АППАУ за посиланням:
https://appau.org.ua/publications/gotovnist-4-0-cherga-uryadu/

Однією з головних проблем є відсутність належної координації дій ЦОВВ у сфері Індустрії 4.0, що значно знижує спроможність України давати належну відповідь викликам 4-ої промислової революції, що у свою чергу зменшує надії на прискорений економічний розвиток та готовність нашої держави до входження у коло розвинутих держав Європи і світу. Можемо відмітити, що уже спостерігається певний прогрес на рівні КМУ, оскільки цією  темою зацікавився Секретаріат КМУ. Ми також будемо звертатись і до Офісу віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції щодо підтримки процесу координації дій у сфері Індустрії 4.0 та використання можливостей, які дає діалог Україна-ЄС за темою входження у Єдиний цифровий ринок ЄС.

У підсумку учасники круглого столу прийшли до висновку що:

1) Адвокація стратегії 4.0 має бути більш системною та цілеспрямованою – і не тільки на рівні Уряду. Парламентські комітети, міжнародні донори, об’єднання промисловців, впливові політичні партії мають бути так само залучені до позитивних змін щодо підтримки Індустрії 4.0.

2) Потрібно якомога швидше отримати приклади перших успішних кейсів у співпраці з урядом. На даний момент найбільші перспективи появились у співпраці з МОН України. Подальша популяризація таких кейсів може заохотити інші структури, а проєкт Індустрії 4.0 зробити більш популярним для сприйняття широкими верствами політиків та населення.

3) Також необхідно посилювати «низовий», скоординований тиск на владні структури. Партнерська мережа на рівні регіонів, інших галузевих партнерів, керівників великих підприємств стає екосистемою, яка може спільно вимагати прискорення реалізації вже прийнятих постанов та планів.

Довідкова інформація: Круглий стіл є заходом проєкту «Адвокація проєвропейських змін в національній інноваційній політиці», який виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.