Опис проєкту

REEDBASE – це робоча група (або «інноваційний кластер») організацій у Центральній та Східній Європі, зацікавлених у використанні очерету біомаси як джерела сталої енергетики (та інших продуктів), дотримуючись так званої «потрійної спіралі» моделі інституцій (урядових , бізнесу та дослідників), створених для підвищення їхньої співпраці. Однак, ReedBASE також включає відповідні громадські організації громадянського суспільства.

ReedBASE прагне визначити пріоритетні напрямки досліджень, проєкти розвитку та комерційні інвестиції для поліпшення традиційного використання, а також виробництва поновлюваних джерел енергії з біомаси. Ці пріоритети включають інновації в управлінні водно-болотних угідь, заготівельна техніка, переробне обладнання та продукти, такі як:

  • Відновлення екосистем, в тому числі й серед інших, покращення місць проживання для мігруючих птахів та водоплавних та пом’якшення викидів парникових газів;
  • Збереження поживних речовин і очищення води в ремедліжках і, отже, поліпшення якості води Чорного моря;
  • Розвиток зміни клімату адаптованих схем управління землею;
  • Забезпечення відновлюваної біомаси для виробництва енергії та використання матеріалів;
  • Скорочення імпорту електроенергії за регіональними шкалою;
  • Підтримка регіональної економіки та підвищення місцевих перспектив роботи;
  • Створення вітрин підприємств, що базуються на підприємствах.

 

В даний час кластер має членів з України, Молдови, Румунії, Угорщини та Німеччини. І буде розширюватися в інші європейські держави з багатими очеретяними ресурсами, такими як Польща, Угорщина, Австрія та Словаччина.

ReedBASE була сформована в результаті реалізації проєкту з розробки транскордонної інноваційної платформи/кластера для використання спільних очерет-очерет, австрала біомаса як джерело стійкої енергії, яка почалася у вересні 2016 і закінчилася в лютому 2019. Партнерами проєкту виступили Михайло, благодійний фонд, Німеччина (провідний партнер); Інститут проблем ринку та економіко-екологічні дослідження (НАН), Україна; «Агрікола», Україна; Агентство європейських інновацій, Україна; Транскордонне співробітництво та Європейське Інтеграційне агентство, Молдова; і ПФД Дунайська Карпатська програма, Румунія. Він фінансувався за рахунок програми консультативної допомоги (AAP) федерального Міністерства охорони навколишнього середовища в країнах Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії та інших країн, сусідніх з Європейським Союзом. Під наглядом Федерального агентства з охорони природи (BfN) і німецького екологічного агентства (АПУ).

Інформація про проєкт

Інформація про проєкт: Координація та підтримка

Програма: Advisory Aid Program (AAP)

Тематика: Відновлювальна енергетика

Фінансування: Advisory Aid Program (AAP)

Тривалість: 1 Січня 2017 – 31 Грудня 2017

Вебсайт