
Актуальність проєкту
У розвинутих країнах світу і Європи ефективна інноваційна політика є інструментом перетворення інтелектуального та підприємницького потенціалу у нові конкурентні товари і послуги. У той же час українська національна інноваційна політика формується фрагментарно через неузгодженість планів та відсутність синергії у діяльності основних стейкхолдерів інноваційної діяльності. Це призводить до недостатнього використання можливостей угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, угоди про Асоціацію до програми Горизонт 2020, а також створює загрози щодо можливої Асоціації до нової Рамкової Програми ЄС на 2021-2027 рр. HORIZON EUROPE.
Мета проєкту
Сформувати сталі механізми співпраці між основними урядовими стейкхолдерами інноваційної сфери України та проєвропейським експертно-громадським середовищем для вироблення узгоджених пропозицій щодо формування національної інноваційної політики з врахуванням можливостей асоціації до програми Горизонт 2020 і та оцінки викликів щодо участі у наступній Рамковій програмі HORIZON EUROPE.
Діяльність в межах проєкту.
Підготовка аналітичних та рекомендаційних документів
- Аналіз інноваційної екосистеми України з профілями основних стейкхолдерів.
- Аналіз впливу на формування національної інноваційної політики України процесів цифровізації суспільно-економічних відносин та Плану заходів з розвитку цифрової економіки
- Аналіз можливостей адаптації до умов України європейського досвіду поєднання цифрових технологій, креативних індустрій та розвитку сфери культури
- Пропозиції щодо основних компонент Української рамкової програми стимулювання інновацій та плану її реалізації.
- Пропозиції до плану імплементації Стратегії інноваційного розвитку України
- План розвитку Індустрії 4.0 в Україні
- Комплексні рекомендації проєкту щодо розвитку інноваційної діяльності в Україні на основі змін у національній інноваційній політиці з врахуванням можливостей участі у HORIZON 2020 та HORIZON EUROPE.
Проведення заходів (передбачено 5 публічних заходів+ одна прес конференція)
- Відкриваючий захід проєкту.
Представлення Української рамкової програми (УРП) та плану дій проєкту. Захід буде проведено за участю основних стейкхолдерів сфери інновацій та українськими виконавцями проєктів Горизонт 2020. Одна з важливих тем заходу – на основі досвіду участі в Горизонт 2020 провести оцінку можливостей використання в Україні інструментів Рамкових Програм ЄС. - Проведення заходу щодо включення у план заходів з реалізації Стратегії інноваційного розвитку України практичних інструментів УРП , в т.ч. для розвитку сектору Індустрії 4.0 та інновацій в ІКТ. Захід проходитиме за участі АППАУ, ДІФКУ, МОНУ,МЕРТУ, Мінкульту, УКФ та інших стейкхолдерів інноваційної діяльності.
- Проведення широкого публічного заходу з обговорення плану розвитку Індустрії 4.0 в Україні, в т.ч. синергії цього плану із планами розвитку Індустрії 4.0 в ЄС
- Захід щодо специфіки інструментів підтримки інноваційної діяльності у креативних індустріях та у сфері культури.
Планується обговорити європейський досвід та потенціал українських організацій за участю УКФ, Мінкульту, МОН, Хай тек офісу, ДІФКУ та інших стейкхолдерів. - Зустріч основних стейкхолдерів щодо обговорення рекомендованих компонент УРП, узгодження основних рекомендацій проєкту та засад діяльності мережі співпраці.
Кожному заходу передуватиме підготовка відповідних аналітичних та рекомендаційних документів, активна комунікація з основним стейкхолдерами, участь у робочих зустрічах та в заходах інших організацій з метою винесення на заходи проєкту зважених і обґрунтованих пропозицій.
Слідкуйте за новинами проєкту на сторінці Агенції у Facebook
та за хештегом
#InnoEUpolicyUA
Проєкт виконує ГО “Агенція Європейських Інновацій” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Недавні записи
- Практичний семінар – SURE: Стійкість та адаптація бізнесу у 2023 році, м.Львів, 24 січня 2023 р. 18/01/2023
- Як подолати основні труднощі та бар’єри для українських організацій на шляху до успіху у конкурсах програм ЄС? 16/01/2023
- Практичні рекомендації щодо участі у конкурсах дослідницьких та інноваційних програм ЄС. 05/01/2023
- EIC інструменти Pathfinder, Transition та Accelerator програми Горизонт Європа 03/01/2023
- Матеріали вебінару «Програма Горизонт Європа від А до Я – відповіді на основні питання» 31/12/2022
Comments are closed.