Пропозиції українським організаціям щодо участі у конкурсах 2023-2024 років у програмах ЄС у сфері досліджень та інновацій

Шановні пані та панове!

ГО Агенція Європейських Інновацій (ГО АЄІ) з серпня 2022 року виконує проєкт «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС». В рамках проєкту проведено уже більше 15 різних заходів, які були направлені на інформування про поточні конкурси 2022 року та про процедури підготовки якісних проєктних заявок.  З матеріалами заходів Ви можете знайомитись у )цьому розділі сайту ГО АЄІ (https://aei.org.ua/category/materialy/).

Європейська Комісія уже завершує узгодження робочих програм конкурсів 2023-2024 років програми Горизонт Європа та опублікувала фінальні драфти описів тематик конкурсів 2023-2024 років, оскільки ще триває процес формального затвердження. З цими програмами можна познайомитись на сторінці:

В грудні Європейська Комісія уже запланувала проведення інформаційних  та брокерських днів з метою представлення деталей нових конкурсів та налагодження партнерських контактів між потенційними аплікантами. Анонси всіх заходів розміщено на сторінці:
https://research-innovation-community.ec.europa.eu/events.
Ми рекомендуємо українським організаціям реєструватись до участі у цих заходах, щоб бути видимими для потенційних європейських партнерів.

Зараз є велике зацікавлення відомих європейських організацій і структур щодо залучення українських організацій у склад міжнародних консорціумів. Тому ми пропонуємо скористатись наявним вікном можливостей та підготувати адекватні профілі вашого досвіду та планів, щоб потенційні партнери звернули на Вас увагу. Звичайно є багато каналів поширення цих профілів. Одними  з найбільш результативних є розміщення профілю на порталі фінансування та  тендерів, а також реєстрація на інформаційні та брокерські зустрічі. Про процедури розміщення профілів на порталі фінансування та тендерів ми детально розказували на цьому заході 27 вересня 2022 року ( https://aei.org.ua/materiali-majster-klasu-predstavlennya-proiektnih-idej-ta-poshuk-partneriv-i-koordinatora-proiektu ). Зверніть увагу, що ці профілі можна розміщувати тільки тоді, коли інформація про конкурс уже розміщена на порталі фінансування і тендерів.

Пропонуємо звернути увагу на такі наші рекомендації:

Налагодження партнерства і підготовка спільних проєктів це далеко не проста справа, особливо для тих, хто має невеликий досвід у цій сфері. Ми пропонуємо українським організаціям сформувати певну візію і план участі у програмах ЄС та брати до уваги не тільки програму Горизонт Європа, але й інші програми, доступ до яких Україна уже отримала та сподіваємось, що коло таких програм буде розширюватись.

Вам доцільно проаналізувати свій потенціал у контексті відомих тематик програм, стратегічних пріоритетів розвитку ЄС та процесів європейської інтеграції України. На основі цього слід підготувати базовий опис вашої організації, модифікувати англомовну частину ваших сайтів та профілів у соціальних мережах.

ГО АЄІ пропонує українським організаціям підготувати англомовний профіль вашої організації на 1 сторінку за пропонованим шаблоном (https://www.dropbox.com/s/54hvulhojf5m5ir/Template%20for%20profile.doc?dl=0). Ви можете використовувати інший шаблон, але важливо, щоб ваш опис розміщувався на одній сторінці, містив всі необхідні контактні дані, в т.ч. вкажіть контактну особу, зміст опису повинен відображувати ваш досвід, наявний потенціал та спектр  тематик в яких Ви зацікавлені.  Ми проаналізуємо цей опис з точки зору потенційного партнера, кращі описи ми будемо просувати через свої канали комунікації із європейськими структурами. Вважаємо за доцільне на даному етапі сконцентруватись на можливостях програми Горизонт Європа та очікуваних конкурсах 2023-2024 років. Підготовлені профілі просимо надсилати на email i.kulchytskyy#aei.org.ua до 20 грудня 2022 року. Чим раніше надішлете, тим краще з точки зору очікуваних результатів.

ГО АЄІ також моніторить наявні можливості, які відкриті для українських організацій.

Дозвольте звернути увагу на:

відкритий конкурс EIT HEI Initiative, які відкритий для українських університетів
https://eit-hei.eu/calls/call-for-proposals-november-2022/

NGI ENRICHES – програму стажувань у США та Канаді за різними тематики Інтернет технологій у широкому контексті
https://enrichers.ngi.eu/ 
Зараз відкрити перший конкурс з дедлайном 31 січня 2023 року для тих, хто сам може домовитись про хост організацію у США чи Канаді.
https://enrichers.ngi.eu/apply-here/

Публікацію підготовлено ГО АЄІ  в рамках проєкту “Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС”, що фінансується  Європейським Союзом  та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію
Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.