Шляхи інноваційного розвитку української промисловості

Пропонуємо ознайомитись з аналітичним оглядом проблематики  та пропозиціями щодо  розвитку інтеграційної платформи Industry4Ukraine

Огляд можна завантажити за посиланням.

Інституційний запуск платформи Industry4Ukraine відбувся 25 червня 2019 р. в Києві у рамках бізнес-форуму, організаторами якого виступили 8 партнерів – ГО Агенція європейських інновацій, Асоціація підприємств  промислової автоматизації України, Рада підприємців при КМУ, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Торгово-промислова палата України, Офіс реформ при КМУ, ДП «Укрпромзовнішекспертиза», Інститут адвокації та лобіювання.

Форум зібрав більше 90 представників промислових асоціацій, кластерів, університетів, дослідницьких інститутів, агенцій розвитку та аналітичних центрів. Головна мета заходу – обговорення та прийняття спільного Маніфесту з вимогою до влади прискорити реформування української промисловості. Маніфест платформи містить заклики до новообраного Президента, парламенту та уряду й пропонує ключові умови для швидшого промислового розвитку. Головний фокус – це включення питань промислового розвитку в топ-пріоритети політичного олімпу й прискорення темпів цифровізації та інновацій у промисловості. На сьогодні питання розвитку сучасних високотехнологічних промислових підприємств не стоїть на порядку денному більшості політичних партій і це посилює загрозу подальшої деградації промислових секторів. Це означає також, що великий потенціал ІТ-галузі та розробників хайтек не може бути використаний в Україні.

Ідея спільної платформи промисловців навіяна прикладом європейців, де більше 500 промислових асоціацій об’єднались напередодні виборів в Європарламент з подібними закликами щодо прискорення промислового розвитку.

Питання, які обговорювались форумі:

  • Що зроблено урядом та парламентом у створенні належних умов ведення бізнесу та розвитку промисловості?
  • Якими є сучасні виклики відродження обробної промисловості та зростання експорту промислових товарів?
  • Як зробити питання промислової політики топ-пріоритетом політичного порядку денного?
  • Чи готові бізнес спільноти та експерти сформувати пріоритетні стратегічні та інституціональні завдання промислового розвитку для уряду та нового парламенту?
  • Що треба зробити для входження у глобальний світ Індустрії 4.0?
  • Які головні виклики та труднощі цифровізації промислових підприємств?

Захід продемонстрував високий рівень єднання стейхколдерів новітнього індустріального розвитку, див. публікацію на сайті Руху Індустрії 4.0. До 25 червня Маніфест вже підписали 35 бізнес-об’єднань та кілька десятків окремих, комерційних організацій, що разом становить більше 1 тисячі промислових та хайтек підприємств.

Матеріали форуму розміщено за посиланням.

Слідкуйте за нашими новинами на сторінці Агенції у Facebook.

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.