Симпозіум: Дезінформація на європейських виборах 2019: роль соціальних медіа та технологічних тенденцій, Брюссель, 21 жовтня

Дата: 21 жовтня 2019
Місце: Постійне представництво Словацької Республіки в ЄС, Брюссель (Avenue de Cortenbergh 79, 1000 Brussels)

ПРОГРАМА (Англійською)

РЕЄСТРАЦІЯ

Соціальні медіа докорінно змінили наші способи взаємодії та спілкування. Такі компанії, як Twitter або Facebook, були засновані вже більше десяти років тому. Однак навіть сьогодні дослідники все ще намагаються визначити їх вплив на публічний дискурс, медіа та наші демократії. Такі явища, як фейкові новини, мова ненависті та дезінформація, змінили спосіб взаємодії людей в Інтернеті та впливають на політичний дискурс. Європейські вибори у травні 2019 року розглядалися як потенційна ціль зовнішнього впливу, але також були сприйнятливі до поширення неправдивої інформації та оманливої політичної реклами з боку суб’єктів ЄС. Хоча традиційне національне виборче законодавство формулює правила щодо політичної реклами, ці правила розроблялись для традиційного медіа-середовища і, можливо, не підходять для мінливого ландшафту соціальних медіа. Тому на цій конференції планують обговорити, чи є вдалим комплекс заходів, запропонованих Європейською Комісією до проведення виборів. Далі буде обговорено, що ще можна зробити, щоб забезпечити європейську виборчу систему, законодавство про соціальні медіа та Інтернет-політичну рекламу придатними для цифрового століття. На симпозіумі буде представлено попередні пропозиції проєкту COMPACT, які відображують технологічні, регуляторні та політичні зміни в соціальних мережах та конвергенцію.

Мета заходу та проєкту: Симпозіум має на меті об’єднати політиків, науковців, громадські організації та інші зацікавлені сторони для обговорення того, як зробити соціальні медіа та європейські демократичні дискурси більш стійкими до екстремізму та дезінформації, особливо в світлі виборів. Метою проєкту COMPACT є підвищення рівня обізнаності про нові правові, політичні та технологічні розробки та підвищення розуміння того, як конвергенція цих тенденцій впливає на засоби масової інформації та суспільство.

Про COMPACT: COMPACT має на меті підвищити поінформованість про новітні технологічні тенденції в контексті конвергенції соціальних медіа та контенту, а також для аналізу  досліджень та обміну досвідом стратегій політики та регулювання з метою стимулювання дискусій щодо бажаної майбутньої політики та рамок медіа. Проєкт фінансується програмою «Горизонт 2020» (CSA), грант № 762128. Цей симпозіум організований Європейським альянсом DIGITAL SME, який є місцевим партнером  за підтримки партнерів проєкту COMPACT та Постійного представництва Словаччини в Європейському Союзі.

Слідкуйте за нашими новинами на сторінці Агенції у Facebook:

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.