Симпозіум щодо регулювання соціальних медіа, Братислава, 20-21 лютого 2019

Перший симпозіум щодо конвергенціх соціальних медіа та їх регулювання було проведено в Братиславі, 20-21 лютого 2019.

Основна дискусія щодо ролі регулювання соціальних медіа була зосереджена на тому, як контролювати розміщену інформацію (з точки зору поширення фальшивих новин та мови ненависті) та як захистити вразливі групи. Доповідачі Симпозіуму погодилися з необхідністю регулювання, однак було менше домовленостей щодо того, як соціальні медіа можна регулювати на практиці. Динаміка технологічного розвитку здається набагато швидшою, ніж юридичний процес, все ж в ЄС ми вже можемо побачити позитивні результати щодо різних інноваційних форм регулювання.

Одним із хороших, хоча і суперечливих прикладів регулювання є німецький Закон про забезпечення виконання мереж, який зобов’язує соціальні медіа повідомляти, скільки публікацій вони видалили. Той факт, що соціальні медіа є великими бізнес-компаніями, може стати однією з проблем у регулюванні їх, тому однією з рекомендацій було скоріше співпрацювати з соціальними мережами, нехай вони створюють власну систему санкцій за порушення правил користувачем.

Необхідно також пам’ятати про загрозу перевиконання, оскільки це може призвести до обмеження свободи слова. Підвищення медіаграмотності може бути ще одним ефективним способом підвищення обізнаності серед користувачів, зробивши їх менш схильними до споживання фальшивих новин. Основною проблемою, як видається, є запровадження регулювання платформ для обміну відео в рамках переглянутої Директиви про аудіовізуальні медіа-послуги, де Ірландія відіграватиме ключову роль.

Матеріали заходу доступні за посиланням: http://compact-media.eu/compact-symposium-bratislava/

Відео з першого дня:

Відео з другого дня:

Захід було підтримано “Goethe Institute Bratislava”, “Slovak Syndicate of Journalists” і “Slovak Section of Association of European Journalists”, в рамках проєкту Горизонту 2020 “Compact”, фінансовним Європейським Союзом.

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.