EIC інструменти Pathfinder, Transition та Accelerator програми Горизонт Європа

Європейська інноваційна рада (European innovation council, EIC) була створена в рамках програми «Горизонт Європа», що спрямована на виявлення, розробку та масштабування проривних технологій та інновацій, що змінюють правила гри. Бюджет EIC на 2022 -2027р.р. становить 10,1 млрд. Євро  на підтримку інновацій, що змінюють правила гри, протягом усього життєвого циклу, від досліджень на ранній стадії до перевірки концепцій, тестування  технологій, а також масштабування стартапів, малих і середніх підприємств

Діяльність Європейської інноваційної ради здійснюється відповідно до принципів програми «Горизонт Європа» та  реалізує наступні ключові функції:

 • Інтегрована гнучка підтримка в усьому спектрі інновацій від початкових досліджень на ранній стадії до розширення справді інноваційних МСП.
 • Баланс між відкритим фінансуванням і фінансуванням, орієнтованим на виклики.
 • Індивідуальний підхід до оцінки пропозицій.
 • Активне управління проєктами та портфоліо менеджерами EIC.
 • Політика відкритого доступу та автономія прав інтелектуальної власності.
 • Середньострокові ключові показники ефективності.
 • Підтримка інноваційних талантів.
 • Покращення балансу між географічними регіонами та країнами, визначеними в програмі «Горизонт Європа».
 • Розширення співпраці з EIT та його спільнотами знань та інновацій із загальною метою зміцнення європейської інноваційної екосистеми.

В рамках проєкту ГО Агенція Європейських Інновацій «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС» експерт Нікітін Юрій  підготував аналітичний огляд можливостей та процедур участі у конкурсах Європейської інноваційної ради, які є доступними в інструментах Pathfinder, Transition та Accelerator. Ці інструменти мають ряд особливостей в яких досить непросто розібратись самостійно. Тому сподіваємось, що цей матеріал стане корисним українським організаціям, як із сфери бізнесу, так і з сфери досліджень.

Завантажити огляд про інструменти EIC

Цільові завдання інструментів EIC:

 • EIC Pathfinder для передових досліджень для розробки наукової основи для підтримки проривних технологій;
 • EIC Transition для перевірки технологій і розробки бізнес-планів;
 • EIC Accelerator для впровадження інновацій та масштабування на ринках.

Для кожного напрямку фінансової підтримки застосовується низка сервісів, щодо створення та прискорення інноваційного бізнесу та надається доступ до EIC Marketplace (віртуальний і, зрештою, фізичний простір), що дозволяє взаємодіяти та співпрацювати для подальшого розвитку інновацій з можливостями державного чи приватного фінансування  для загального посилення підтримки інновацій у всьому Європейському Союзі.

EIC надає доступ до даних про проєкти та компанії (опис, статистика, інтерактивна карта), що фінансуються в рамках своїх основних інструментів:

Довідково:
European Innovation Council (EIC) Work Programme 2023 https://eic.ec.europa.eu/eic-2023-work-programme_en

Аналітичний матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Let's talk

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.