Опис проєкту

Отриманий Україною у червні 2022 року статус кандидата у члени ЄС створює нові виклики і можливості для розвитку національної науково-технічної та інноваційної  сфери та її позитивного впливу на процеси відновлення України після війни. Однією з передумов перемоги України та її успішного розвитку є формування європейських підходів із залучення українських дослідників та інноваторів до зміцнення економіки, безпеки та суспільства. Без інноваційного прориву Україна не зможе перейти від сировинної моделі економіки до високотехнологічної моделі із значним експортним потенціалом. Цьому сприятиме інтеграція української дослідницької та інноваційної сфери до Європейського дослідницького та інноваційного простору.

Ширша участь українських організацій у конкурсах дослідницьких та інноваційних програмах ЄС сприятиме прискоренню реформ у цій галузі, а також частково зменшить негативний вплив суттєвого зменшення бюджетного фінансування наукових досліджень та інноваційних проєктів через кризові явища, спричинені війною росії в Україні.

Основна увага у проєкті буде надаватись конкурсам у програмі Горизонт Європа, а також дотичних  до неї програм, таких як COST, LIFE, Digital Europe, EU4Health  та інших.

Конкурси європейських  програм мають високий рівень конкуренції і тому необхідно готувати якісні заявки та знаходити сильних партнерів для спільних проєктів.  Саме тому у кожній країні ЄС є свої системи інформаційної та консультативної підтримки своїх організацій у цих конкурсах.

Проєкт має на меті  залучити ширше коло українських організацій до участі у конкурсах дослідницьких та інноваційних програм ЄС через комплекс заходів з інформаційної та консультативної підтримки,  а також просування партнерських профілів українських організацій у міжнародних інноваційних мережах та базах. Плануємо разом з активними організаціями ідентифікувати основні бар’єри та труднощі українських організацій щодо підготовки та виконання дослідницьких та інноваційних проєктів у рамках програм ЄС та надати рекомендації ключовим стейкхолдерам України та ЄС.

Проєкт  планує співпрацювати з усіма активними організаціями, які  зацікавлені в участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС

Основні завдання проєкту:

  • Надати якісний інформаційний сервіс про поточні конкурси 2022 року та очікувані конкурси 2023-2024 років.
  • Ідентифікувати зацікавлені організації та групи інноваторів і науковців та допомог-ти їм у налагодженні контактів з потенційними європейськими партнерами, а також у підготовці проєктних пропозицій на конкурси програм ЄС;
  • Аналізувати перешкоди і бар’єри на шляху до успіху у програмах ЄС та підготувати пропозиції до владних структур України та відповідних структур ЄК

 

Інформаційний супровід проєкту:

Про події та матеріали проєкту будемо інформувати через сайт ГО АЄІ (https://aei.org.ua), сторінку у Facebook (https://www.facebook.com/InnoEU.UA)  та базову розсилку https://groups.google.com/g/innoaei.

Відеозаписи онлайн заходів будуть розміщуватись на каналі ГО АЄІ в You Tube https://www.youtube.com/user/AgencyEuropeanInno.

Англомовні профілі українських організацій будемо поширювати у мережі LinkedIN  у групі групу «Україна у програмі Горизонт 2020 та інших програмах ЄС» (https://www.linkedin.com/groups/3190039), а також через різні міжнародні інноваційні мережі.

 

Контактна особа в проєкті – президент ГО АЄІ Іван Кульчицький, email: i.kulchytskyy@aei.org.ua


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Інформація про донорів:

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їхніми народами, та з народами з-поза їхніх меж.

Міжнародний фонд  «Відродження» – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, що з 1990-го року допомагає розвивати в Україні відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. За час своєї діяльності Фонд підтримав близько 20 тисяч проектів, до реалізації яких долучилися понад 60 тисяч активістів та організацій України на суму понад 200 мільйонів доларів США.

Сайт: www.irf.ua

Facebook: www.fb.com/irf.ukraine

 

Інформація про проєкт

Тип проєкту: Координація та підтримка

Програма: грантова компонента проєкту EU4USociety

Тематика: Інноваційна політика у сфері цифрових технологій

Фінансування: Європейський Союз, Міжнародний фонд Відродження, Проєкт EU4USociety

Тривалість: 1 Серпня 2022 – 31 Грудня 2022

Матеріали проєкту:

Інформаційно-методичний огляд алгоритмів участі у конкурсах Європейської інноваційної ради

Рекомендації щодо участі у програмах ЄС

Рекомендації з подолання труднощів і бар’єрів

Сторінка «Запитання та відповіді про програму Горизонт Європа»

Відеозаписи та презентації заходів проєкту