ГО АЄІ ініціювала процес відкритого обговорення Концепції цифрової трансформації освіти і науки на період до 2026 року, яку було запропоновано МОН України для громадського обговорення
Зважаючи на важливість тематики даного обговорення та уже отримані пропозиції від широкого кола освітян, науковців, ГО та бізнесу, ми вирішили сфокусувати наші пропозиції відповідно до найбільш відомих світових тенденцій та врахувати наявні можливості співпраці в рамках різних європейських програм.
Для залучення ширшого кола учасникіів було створено подію у Facebook.
В обговоренні даної Концепції 10 червня у форматі ZOOM конференції взяло більше 45 учасників, причому бажання виступити заявили більше 25 експертів з університетів, інститутів НАНУ, громадських організацій та бізнес середовищ.
Протягом більш як трьохгодинного обговорення з учасниками також спілкувались представники директорату цифрової трансформації МОН України, яким іноді доводилось давати відповіді на непрості запитання і коментарі учасників. До онлайн обговорення час від часу також підключався заступник Міністра освіти і науки МОН України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації п.Артур Селецький.

За підсумками обговорення ГО АЄІ направило на МОН України листа, в якому зазначила, що дана Концепція потребує суттєвого доопрацювання з врахуванням пропозицій учасників обговорення 10 червня, які учасники надішлють індивідуально на МОН, а ГО АЄІ розмістила відеозапис обговорення на каналі ГО АЄІ: https://www.youtube.com/user/AgencyEuropeanInno разом із матеріалами, які були надані учасниками обговорення.
У своєму листі на МОН ГО АЄІ виділила найбільш суттєві зауваження, які були оприлюднені в ході обговорення:
- В загальній частині та в описі проблем доцільно чіткіші представити фокус Концепції, оскільки, те що є там зараз підкреслює в основному потребу у цифрових компетентностях, у створенні середовищ електронної комунікації сфери освіті і науки, а також в цифровому забезпеченні управлінських процесів у сфері освіти і науки.
- У той же час, не враховані наявні світові та європейські тенденції зміни змісту і форми освітніх процесів та проведення наукових досліджень в рамках цифрових трансформацій цих сфер.
- У Концепції дуже мало приділено уваги питанням науки. І тому відповідним чином повинні бути модифіковані пропоновані напрямки та збільшено кількість стратегічних цілей.
- У Концепції відсутній опис політики поведінки з даними, особливо з чутливими персональними даними, а також питання безпеки обробки даних.
- Викликає подив відсутність індикаторів реалізації Концепції, а також дуже короткий опис очікуваних результатів без вказання кількісних та якісних характеристик.
ГО АЄІ планує найближчим часом запропонуємо науково-технічнім та інноваційним спільнотам України обговорити питання цифрової трансформації сфери досліджень та інновацій, особливо в контексті уже діючих онлайн платформ та їх ефективного використання ЗВО, дослідницькими установами та бізнесом. Розраховуємо і тут на участь представників МОН України.
Це обговорення було підтримано проєктом «Як знайти власний шлях до успіху у програмах ЄС для реалізації цифрових інновацій», який виконується за підтримки Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Всі пропозиції відображають позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу
Недавні записи
- Практичний семінар – SURE: Стійкість та адаптація бізнесу у 2023 році, м.Львів, 24 січня 2023 р. 18/01/2023
- Як подолати основні труднощі та бар’єри для українських організацій на шляху до успіху у конкурсах програм ЄС? 16/01/2023
- Практичні рекомендації щодо участі у конкурсах дослідницьких та інноваційних програм ЄС. 05/01/2023
- EIC інструменти Pathfinder, Transition та Accelerator програми Горизонт Європа 03/01/2023
- Матеріали вебінару «Програма Горизонт Європа від А до Я – відповіді на основні питання» 31/12/2022