Опис ініціативи

Однією з системних проблем цифрового відставання у секторі культурної спадщини України є застаріли програми навчання у профільних ЗВО, практична відсутність програм підвищення кваліфікацій керівного складу установ пам’яті та Міністерства культури та інформаційної політики щодо використання цифрових технологій, а також відсутність навчальних програм міждисциплінарного навчання фахівців закладів культури та ІТ-фахівців.

Такий стан призводить до таких негативних наслідків як зменшення економічних показників культурно-туристичного сектору, який є потужним перспективним економічним ресурсом країни; втрата культурних цінностей та національної ідентичності; підвищення загроз для національної, територіальної та державної безпеки.

На відміну від європейських та, навіть пострадянських країн Східної Європи, в українській освіті практично відсутні практики швидкого введення в навчальні плани та дисципліни тем, які пов’язані з цифровізацією культурної спадщини і новітніми технологіями. І внаслідок – відсутність системного формування цифрової компетентності майбутніх фахівців соціокультурної сфери.

 

В рамках даної ініціативи будуть підготовлені пропозиції до спеціалізованих навчальних курсів  які забезпечать сучасними знаннями та цифровими компетентностями керівний та фаховий склад галузі культури, що сприятиме свідомому стратегічному плануванню і  системному цифровому розвитку галузі та  прискорить цифрову трансформацію сектора культурної спадщини.

 

У виконанні даної ініціативи ГО АЄІ буде працювати спільно з рядом відомих організацій:

– Громадська організація ГраДеСвіт, яка включає представників професійного руху “Оцифрована спадщина”. Ця організація залучить до виконання ініціативи експертів з бізнес середовища ІТ.

– Кафедра комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв, яка здійснює безпосередню освітню діяльність з цифризації культурної сфери.

– Житомирська обласна громадська організація “Асоціація об’єднаних мистецтв”, член РГ4 УНП СхП

– Жіноча благодійна організація “Наші візії”, член РГ4 УНП СхП

 

На першому етапі виконання ініціативи планується підготувати:

  • Аналіз досвіду/стану навчальних процесів в Європі та в Україні стосовно практик цифровізації у секторі культурної спадщини
  • Огляд сталих практик та трендів новітніх технологій та цифрової трансформації для сектора культурної спадщини

 

На другому етапі буде проведено опитування представників цільових груп ініціативи, проведено ряд заходів і підготовлено підсумкові інформаційно-рекомендаційні матеріали.

Інформація про ініціативу

Ініціатива «Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини» виконується в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства  у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу

Тривалість: 1 Липня 2021 – 30 Листопада  2021

Контактна особа: Іван Кульчицький (i.kulchytskyy@aei.org.ua)

Інформація про хід виконання ініціативи буде оприлюднюватись на:

Вебсайт Агенції
Аналітичні оглядові матеріали ініціативи

Facebook Агенції

Група “Гранти та інвестиції для розвитку України”