Опис проєкту

Метою проєкту була підтримка регіону Тлумач шляхом активізації органів місцевого самоврядування вживати заходів щодо впровадження енергозберігаючих рішень та підвищення енергоефективності громадських об’єктів.

Цієї мети було досягнуто, серед інших вибудовуючи компетенцію працівників місцевої адміністрації у сфері енергоефективного управління регіоном. У рамках проєктних заходів у Тлумачі був створений районний консультативний центр з питань енергетики (RECD). Невід’ємним елементом Центру було побудова демонстраційно-пілотної установки з використанням сонячної енергії в Перекладачі та веб-сайт, присвячений енергоефективності на рівні району. Відповідно до припущень проєкту, для представників адміністрації Тлумацького регіону було організовано навчальний візит до Підкарпаття з метою надання українським партнерам досвіду та найкращих практик Підкарпатського воєводства у галузі енергоефективності на муніципальному рівні. У рамках проєкту також пройшли навчання співробітників адміністрації регіону Тлумач з відділів енергозбереження, управління енергетичними системами на громадських об’єктах, підготовки енергетичних планів та аудитів, консультаційних послуг у сфері підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.

Елементом, що підсумовує роботу групи польсько-українських експертів, було розроблення енергетичного профілю Мундацького регіону, припущення якого були представлені як моделі для впровадження для інших регіонів на Енергетичному форумі в Перекладачі під назвою “Впровадження рішень з використанням відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності”.

У місті Тлумач було проведено навчання місцевих фахівців, підготовлено план сталого енергетичного розвитку міста та встановлено пілотну технічну інсталяцію

Інформація про проєкт

Тип проєкту: Координація та підтримка

Програма: «Польська співпраця для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща»

Фінансування: Посольство Республіки Польща у Києві в рамках програми «Польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща»

Тривалість: 1 Березня 2015 – 31 Грудня 2015